ایجاد پایلوت بانک اطلاعاتی تروما در گیلان

۰۵ خرداد
0

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان این‌که سازمان‌های مختلفی در مقوله تروما درگیر هستند از برقراری بانک اطلاعاتی تروما در استان به‌صورت پایلوت خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، دکتر «شاهرخ یوسف‌زاده چابک» در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان، تأمین امنیت را نقطه مشترک میان نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد.

وی با اشاره به نقش انکارناپذیر پلیس در کاهش حوادث و سوانح، هماهنگی و یکپارچگی فزآینده‌ای را در میان سازمان‌ها، در بحث تروما خواستار شد و افزود: در کشورهای توسعه یافته تروما شاخص توسعه‌یافتگی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان این‌که سازمان‌های مختلفی در مقوله تروما درگیر هستند از برقراری بانک اطلاعاتی تروما در استان به‌صورت پایلوت خبر داد.

یوسف‌زاده خاطرنشان کرد: اگر بانک‌های اطلاعاتی سازمان‌های وابسته در کنار هم قرار گیرند، تحلیل و بررسی آن منطقی‌تر و با ارزش‌تر خواهد بود.

وی با تصریح بر این‌که سلامت تنها مربوط به مقوله درمان بیماری‌ها نمی‌شود، گفت: ما به‌عنوان متولی سلامت در جامعه، باید «سلامت» را در تمام ابعاد از پیشگیری تا بازتوانی مد نظر داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان یادآور شد: برای رسیدن به یک ادبیات مشترک نیازمند تغییر دیدگاه‌هایمان هستیم، چون این مهم حجم فشارها را بر نیروی انتظامی کم می‌کند.

سردار میرحیدری فرمانده نیروی انتظامی در این نشست ضمن اعلام آمادگی برای همکاری‌های مشترک با دانشگاه، این کمک و هماهنگی را وظیفه شرعی و تکلیف نیروی انتظامی خواند.

وی با بیان این‌که سازمان‌ها باید افق دیدشان را وسیع‌تر کنند، در پایان از دانشگاه برگزاری برنامه‌های مدون آموزشی برای کارکنان و خانواده‌های نیروی انتظامی را خواستار شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code