بسیاری از سالن‌های ورزشی همدان بلااستفاده مانده است

۰۵ خرداد
0

مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان با بیان اینکه بسیاری از سالن‌های ورزشی همدان بلااستفاده مانده است، گفت: متاسفانه پارک‌های سطح استان فاقد فضاهای ورزشی برای گذراندن اوقات فراغت جوانان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، “مهرداد نادری‌فر” چهارشنبه ۵ خرداد در ستاد ساماندهی امور جوانان استان، اظهار کرد: فضاهای ورزشی زیرساخت‌های لازم برای گذراندن اوقات فراغت جوانان ندارند همچنین پارک‌های سطح استان از جمله بوستان ارم فاقد فضای ورزشی است و بارها دیده شده که جوانان در حاشیه پارک مشغول بازی و ورزش می‌شوند.

وی با بیان اینکه بخشی از هدف ما از اجرای برنامه‌های مختلف در حوزه اوقات فراغت کاهش آسیب‌های اجتماعی است، تاکید کرد: باید هزینه سالن‌های ورزشی را برای جوانان کاهش دهیم تا شاهد افزایش استقبال آنها باشیم.

نادری‌فر افزود: بالا بودن هزینه‌های سالن‌های ورزشی موجب روی گرداندن جوانان از فعالیت‌های ورزشی و به دنبال آن گرایش به سمت تفریحات ناسالمی چون کشیدن قلیان می‌شود.

وی یادآور شد: باید برنامه‌های اوقات فراغت را در جهت تحقق برنامه‌های ششم توسعه ساماندهی کرده و علاوه بر داشتن برنامه‌های خوب، همسو با برنامه ششم توسعه حرکت کنیم.

نادری‌فر با اشاره به شعار اقتصاد مقاومتی تاکید کرد: سالن‌های ورزشی بسیاری در سطح استان وجود دارد که درب آن بسته مانده و از آن استفاده نمی‌شود بنابراین باید برنامه‌ریزی کنیم تا از حداقل امکانات بیشترین بهره را ببریم.

وی ادامه داد: با استفاده حداکثری از حداقل امکانات است که می‌توانیم به اقتصاد مقاومتی دست پیدا کنیم.

رویکرد و جهت برنامه‌ها باید مشخص شود

مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان با اشاره به اینکه رویکرد و جهت برنامه‌های اوقات فراغت باید مشخص شود، تصریح کرد: باید در پایان برنامه‌ها مشخص شود چه تعداد افراد در حوزه‌های مختلف اوقات فراغت آموزش دیده‌اند و هدف تنها پر کردن اوقات فراغت نباشد.

نادری‌فر در خصوص سمن‌های استان تاکید کرد: سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در استان همدان بسیار قوی و فعال هستند.

وی در پایان اظهار کرد: پنجره طلایی جمعیت به روی ما باز شده است و با توجه به اینکه ۳۲٫۲ درصد جمعیت را جوان تشکیل داده‌اند بنابراین باید از این فرصت استفاده کنیم و برنامه‌ها را به سمت تامین نیازهای جمعیت جوان سوق دهیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code