طرح دستاوردهای طرح تحول سلامت در مجمع جهانی بهداشت

۰۵ خرداد
0

وزیر بهداشت مهمترین محورهای سخنرانی را در خصوص مواضع جمهوری اسلامی در مورد محورهای سلامت در سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت ایران را عنوان کرد و گفت: در ابتدای سخنرانی خود، خواستار توجه جدی تر دنیا در مورد قربانیان تروریسم در منطقه و کشورهایی مانند یمن، افغانستان، عراق و سوریه شدم.

به گزارش سرویس «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سید حسن هاشمی پس سخنرانی در مجمع جهانی بهداشت در ژنو، اظهار کرد: در این سخنرانی در مورد تجربیات کشورمان از طرح تحول و خدماتی مانند بیمه شدن ۱۱ میلیون نفر از هموطنانمان، خدمات بهداشتی و درمانی، موفقیت های آموزشی و تغییر و تحولاتی که در حوزه آموزش پزشکی عمومی، گروه های داروسازی و دندانپزشکی در حال ایجاد است را به اطلاع همکاران خود رساندم.

وزیر بهداشت با اشاره به حمایت سازمان بهداشت جهانی از طرح تحول سلامت پس از ارزیابی های این سازمان، گفت: گزارش اجرای این طرح به دبیر کل سازمان ملل متحد ارائه شده که از حمایت های سازمان بهداشت جهانی تقدیر کردم.

هاشمی تصریح کرد: امیدواریم که دسترسی آسان به خدمات پزشکی برای تمام ملل دنیا و از جمله مردم ساکن در نقاط محروم ایران فراهم شود.

وزیر بهداشت از حضور مردم در حوزه سلامت به عنوان یکی از مهمترین و موثر عوامل در ارتقای سطح بهداشت عمومی یاد کرد و گفت: در راستای اهداف سازمان بهداشت جهانی، در وزارت بهداشت کشورمان، معاونت اجتماعی ایجاد شد تا به پیشبرد اهداف توسعه پایدار کمک کند.

دکتر هاشمی همچنین در خصوص نشست وزرای بهداشت کشورهای جنبش عدم تعهد که به ریاست ایران انجام شد، تصریح کرد: در این نشست بیانیه ای شامل ۳۶ بند تصویب شد و عمده آنها در مورد رفع موانع برای دسترسی مردم جهان به خدمات بهداشتی، درمانی و دارویی در سطح بین الملل، حمایت از نظام های سلامت ضعیف در دنیا و پیشگیری از تحت تاثیر قرار گرفتن سازمانی مهم مانند بهداشت جهانی بود زیرا ۱۹۲ کشور جهان در این سازمان عضویت دارند.

براساس گزارش وبدا، وزیر بهداشت با اشاره به رخ دادن دو اتفاق مهم در جریان نشست وزرای بهداشت کشورهای جنبش عدم تعهد، خاطرنشان کرد: دو کاندیدا از آفریقا و آسیا که عضو کشورهای جنبش عدم تعهد هستند و با سایر رقبای خود برای بدست آوردن کرسی ریاست سازمان بهداشت جهانی رقابت می کنند نیز در این نشست، به ایراد سخنرانی پرداختند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code