امدادرسانی هلال احمر در چهار استان سیل‌زده

۰۶ خرداد
0

قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر ضمن تشریح گزارش عملیات سیل و آبگرفتگی در ٢۴ ساعت گذشته در چهار استان کشور، گفت: بر این اساس خدمات امدادی لازم به ۶۹ تن از هموطنان ارائه و ۲۶ تن نیز از خدمات اسکان اضطراری، بهره برده‌اند.

به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مرتضی سلیمی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته استان‌های خراسان شمالی، سمنان، مازندران و گلستان تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی بوده است، گفت: بر این اساس خدمات امدادی لازم در چهار شهر و روستای این استان‌ها ارائه و ۶۹ تن از امدادرسانی لازم بهره‌مند شده و یک نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شد.

وی با اشاره به اسکان اضطراری ٢۶ متاثر از سیل و آبگرفتگی، افزود: بر این اساس تخلیه آب از هفت واحد مسکونی انجام و چهار دستگاه خودرو از مسیر سیلاب رها شد.

سلیمی همچنین به عملیات امداد و نجات در شبانه‌روز گذشته در کشور اشاره و عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۹۱ مورد مأموریت امداد و نجات انجام و خدمات امدادی لازم به ۲۱۷ تن ارائه شد.

وی به نجات ۶۷ تن در حوادث شبانه‌روز گذشته اشاره کرد و گفت: بر این اساس ۱۰ مورد عملیات رهاسازی در حوادث انجام و ۲۶ تن از خدمات اسکان اضطراری بهره‌مند شدند.

بر اساس گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر، وی با اشاره به انتقال ۵۰ تن به مراکز درمانی، افزود: بر این اساس ۹۶ تن از خدمات درمانی سرپایی استفاده کردند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code