تساوی ارزشمند قائم مقامی/ پیکار آتوسا – میترا برنده نداشت

۱۰ خرداد
0

احسان قائم مقامی با تحمیل تساوی به بخت نخست رقابت های قهرمانی آسیا همچنان در حلقه مدعیان باقی ماند.

به گزارش ایسنا، در دور پنجم رقابت های شطرنج قهرمانی آسیا احسان قائم مقامی برابر لی کوانگ لیم استاد بزرگ ویتنامی که با ریتینگ ۲۷۱۸ بخت نخست قهرمانی این رقابت هاست به تساوی دست یافت تا همچنان با ۴ امتیاز شانس حضور در بالای جدول را برای خود حفظ کند.

علیرضا فیروزجاه قهرمان حال حاضر ایران برابر اکمل فیض الله اف شکست خورد و مسعود مصدق پور که تورنمنت خوبی را تجربه نمی کند نیز برابر استاد فیده دنی تن به شکست داد.

در بخش بانوان میترا حجازی پور و آتوسا پورکاشیان در پیکار ایرانی روی میز ۳ در یک دیدار پر فراز و نشیب به تساوی رضایت دادند. سارا خادم الشریعه نیز در ادامه روند نه چندان مطلوبش برابر حریف بدون عنوان خود یوان با ریتینگ ۲۱۷۱ به نتیجه ای بهتر از تساوی دست پیدا نکرد.

در دور ششم رقابت ها احسان قائم مقامی که با هشت شطرنج باز صدر جدول هم امتیاز است به مصاف شانگلی استاد بزرگ چینی می رود و فیروزجاه و مصدق پور نیز دو استاد فیده را پیش روی خود می بینند.

در بخش بانوان پور کاشیان و حجازی پور که نیم امتیاز تا صدر فاصله دارند برای ماندن در جمع مدعیان با حریفانی قدرتمند از چین و قراقستان روبرو می شوند. خادم الشریعه نیز که تا کنون عملکردش ۳۰۰ درجه از ریتینگ بین المللی اش پایین تر بوده شطرنج باز هندی را پیش رو دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code