دلایل افزایش ۱۲۰ درصدی قیمت زمین در شهرک سرمایه‌گذاری خارجی تبریز چیست؟

۱۰ خرداد
0

بر اساس گفته تعدادی از صنعتگران و تولید کنندگان معتبر استان که قصد سرمایه‌گذاری و مشارکت در شهرک سرمایه‌گذاری خارجی دارند با افزایش بیش از ۱۲۰ درصدی قیمت زمین در این شهرک در فاصله زمانی اسفند ماه ۱۳۹۴ و اردیبشهت ماه ۱۳۹۵ مواجه شده و دیگر تصمیمی به سرمایه‌گذاری و آغاز فرآیند تولید در استان ندارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان شرقی، موضوع افزایش ۱۲۰ درصدی قیمت زمین در شهرک سرمایه‌گذاری خارجی تبریز به بحث داغ اقتصادی رسانه‌های استان تبدیل شده است.

بر اساس این موضوع مهم، خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان شرقی، در حاشیه جلسه رفع موانع تولید سوالی را از مدیران اقتصادی حاضر در جلسه پرسید.

طاهر روحی، مدیرکل امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی در واکنش به این موضوع خطاب به نیرومند، مدیرعامل شرکت شهرک‌های سرمایه‌گذاری استان گفت: افزایش ۱۲۰ درصدی قیمت زمین در شهرک سرمایه‌گذاری خارجی، مورد اعتراض تعداد زیادی از صنعتگران، تولید کنندگان و فعالان اقتصادی است.

سید مرتضی نیرومند اسکویی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان با بیان اینکه قیمت‌گذاری زمین در شهرک سرمایه‌گذاری خارجی استان، بر اساس تصمیم هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی جمهوری اسلامی ایران انجام شده است.

وی با اشاره به وجود ۵۴ شهرک صنعتی در استان تصریح کرد: از این تعداد شهرک، شش شهرک، تقاضا محور و منابع محور هستند و شرکت شهرک های صنعتی استان، مشوق و تسهیلات بسیار خوبی برای فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران در نظر گرفته است.

وی با تایید افزایش قیمت زمین در شهرک سرمایه گذاری خارجی تبریز ادامه داد: ” دلیل افزایش قیمت زمین در این شهرک، نبود زمین کافی برای واگذاری است. همچنین این موضوع، علل دیگری همچون بالابودن قیمت نقل و انتقالات زمین دارد.”

بنا به گفته نیرومند، در حال حاضر در شهرک صنعتی بعثت، هر مترمربع زمین به قیمت ۹۰ هزار تومان واگذار می شود و افرادی که توان مالی لازم برای حضور و فعالیت در شهرک سرمایه گذاری خارجی ندارند می‌توانند در شهرک بعثت، اقدام به خرید زمین کنند.

نواداد، معاون امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی نیز بر ضرورت رفع مشکلات تک تک واحدهای صنعتی و تولیدی و قیمت گذاری عادلانه بر زمین هایی که قابلیت واگذاری به بخش خصوصی دارند، تاکید کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code