۲۰ صندوق پست هوشمند در کرمانشاه نصب می‌شود

۱۰ خرداد
0

مدیرکل پست استان کرمانشاه از نصب و راه اندازی ۲۰ صندوق پست هوشمند در استان ظرف سه ماه آینده خبر داد.

حمیدرضا فتاح در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه صندوق‌های پست قدیمی امروزه کارکرد ضعیفی پیدا کرده‌اند، گفت: اگر بخواهیم استفاده از این صندوق‌ها همچنان رواج داشته باشد، باید شکل و کارکرد آنها تغییر پیدا کند.

وی تصریح کرد: در همین راستا صندوق‌های پست هوشمندی طراحی شده که در حال حاضر در تهران و برخی استانهای دیگر راه اندازی شده‌اند.

فتاح افزود: این صندوق‌ها شامل دو بخش است که بخش بالایی آن کار دستگاه‌های ATM بانک‌ها را انجام می‌دهد و افراد می‌توانند تمام عملیات بانکی خود بجز دریافت وجه را از طریق این دستگاه‌ها انجام دهند.

وی تصریح کرد: در قسمت پایین این صندوق‌ها نیز مکانی برای تحویل بسته و نامه‌های پستی تعبیه شده که فرد برای ارسال آن باید از طریق بخش ATM دستگاه برچسب پستی دریافت کند و نوع خدمت پستی را نیز خود افراد انتخاب خواهند کرد و اینکه می‌خواهند مرسوله آنها به چه طریق پست شود.

فتاح افزود: این صندوق هوشمند به سامانه شرکت پست متصل است و به محض گرفتن برچسب پستی از دستگاه، شرکت پست مطلع می‌شود که مرسوله پستی در صندوق وجود دارد و در کوتاهترین زمان بسته به انتخاب افراد، مرسوله آنها از صندوق برداشت شده و مراحل پست آن انجام می‌شود.

مدیرکل شرکت پست استان کرمانشاه با بیان اینکه نصب ۲۰ صندوق پست هوشمند در استان کرمانشاه در دستور کار قرار دارد، گفت: در هر شهرستان یک صندوق و در مرکز استان نیز ۶ صندوق پست هوشمند نصب خواهد شد.

فتاح ابراز امیدواری کرد، این ۲۰ صندوق پست هوشمند ظرف دو تا سه ماه آینده در سطح استان نصب شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code