صادرات پسته سمنان هم‌چنان به‌نام و کام دیگران!

۱۲ خرداد
0

دبیر انجمن پسته دامغان با اشاره به نبود امکان صادرات پسته در دامغان، گفت: صادرات پسته مرغوب دامغان و دیگر نقاط پسته‌خیز استان سمنان هم‌چنان به‌نام دیگر استان‌ها انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، منصور عباسیان در نشست کارگروه توسعه صادرات استان سمنان، اظهار کرد: پسته‌کاران شهرستان دامغان سالانه ۱۵ هزار تن پسته در این شهرستان تولید و به بازار عرضه می‌کنند.

وی با اشاره به وضعیت مطلوب تجارت و صادرات پسته خاطرنشان کرد: حجم بالای تولید پسته در دامغان و دیگر شهرستان‌های استان سمنان فرصت مغتنمی و خوبی برای تجارت پسته در استان سمنان فراهم کرده که باید از آن استفاده کرد.

دبیر انجمن پسته استان سمنان(دامغان) با بیان این‌که اقبال بازارهای جهانی به پسته ایران زمینه مناسبی برای صادرات پسته در کشور فراهم کرده است، تصریح کرد: با وجود ظرفیت‌های بالای پسته دامغان و حجم بالای تولید آن در دامغان و شاهرود، متاسفانه پسته دامغان از طریق دیگر استان‌ها به خارج از کشور صادر می‌شود.

عباسیان بسترسازی مناسب برای صادرات پسته از دامغان را خواستار شد و افزود: باید زمینه حضور بازرگانان فعال در این بخش در استان سمنان فراهم شود.

این فعال اقتصادی و تولیدکننده دامغانی با اشاره به کیفیت بالای این محصول ایرانی اظهار کرد: حجم صادرات و رقم تجارت پسته برابر تراز تجاری دیگر محصولات صادراتی است و از این رو توجه ویژه به صادرات این محصول استراتژیک یک ضرورت راهبردی در استان سمنان است.

وی توجه بیشتر مسئولان استان به محصول پسته را خواستار شد و گفت: ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری برخی محصولات کشاورزی استان می‌تواند به اقتصاد کشاورزان و باغداران کمک کند.

*عکس تزیینی است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code