اجرای طرح حفاظت مشارکتی از منابع طبیعی در سمنان

۱۳ خرداد
0

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از اجرای طرح حفاظت مشارکتی از منابع طبیعی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، علینقی حیدریان اظهار کرد: با حمایت بهره‌برداران محلی و با استفاده از امکانات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و پتانسیل موجود در عرصه‌های منابع طبیعی استان، طرح حفاظت مشارکتی با مشارکت مجریان و بهره‌برداران منابع طبیعی در استان اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه پاسگاه‌های منابع طبیعی نیز برای حفاظت و جلوگیری از آتش‌سوزی در نقاط مختلف استان راه‌اندازی شده است،‌ افزود: مشارکت مردم برای جلوگیری از تخریب جنگل‌ها، مراتع و عرصه‌های منابع طبیعی و آتش‌سوزی در استان بسیار قابل توجه بوده و روز به روز بر این مشارکت‌ها افزوده می‌شود که این امر نشان از فرهنگ‌سازی مناسب در استان دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان تصریح کرد: حفاظت از منابع طبیعی و اراضی ملی مهم‌ترین رویکرد منابع طبیعی و آبخیزداری سمنان است که در این زمینه اکیپ‌های مختلف گشت، نظارت و بازرسی تشکیل و از شرق تا غرب استان مستقر شده‌اند و به طور مداوم بر منابع طبیعی و اراضی ملی نظارت دارند.

حیدریان حفاظت از عرضه های منابع طبیعی را وظیفه ای همگانی دانست و تصریح کرد: حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی بدون همراهی و مشارکت مردم و خصوصا جوامع محلی امکان‌پذیر نیست.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code