انتقاد محمدی عراقی از کوتاهی عمر مدیریتی استانداران کرمانشاه

۱۳ خرداد
0

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: زمانی که عمر مدیریتی استانداران کرمانشاه نهایت دو تا سه سال است مشکلات استان خود را به شکل امروز نشان می‌دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، آیت‌الله محمدی عراقی در جلسه امروز (۱۳ خردادماه) شورای اداری استان کرمانشاه با بیان این‌که بزرگترین سرمایه هر نظام اعتماد عمومی است، گفت: بنابراین مهم‌ترین وظیفه مسئولین حفظ و ارتقا این اعتماد است.

محمدی عراقی افزود: در کشور ما اعتماد مردم به نظام و رهبری در حدی است که مردم استان کرمانشاه با وجود مشکلات بسیار و بی‌توجهی‌هایی که مسئولین داشته‌اند باز حضور پرشوری در همه دوره‌های انتخابات و این دو دوره اخیر داشته‌اند.

وی تصریح کرد: متاسفانه در سال‌های اخیر شاهد هستیم که مقداری از این اعتماد عمومی دربرخی بخش‌ها لطمه خورده است و مسئولین باید هرچه سریع‌تر در جهت تقویت این اعتماد بر بیایند.

وی به مشکلات استان کرمانشاه اشاره کرد و افزود: همه می‌دانیم که خداوند به لحاظ نعمت در استان ما چیزی کم نگذاشته است اما سوال این است که چرا استان ما این‌قدر عقب افتاده است؟

محمدی عراقی با بیان این‌که نباید مسبب همه مشکلات را جنگ دانست، گفت: کرمانشاه تنها استان درگیر جنگ نبوده است و ما استان‌های جنگ زده دیگری نیز داشته‌ایم اما امروز از همه آنها هم عقب‌تر هستیم.

محمدی عراقی افزود: عقب افتادن ما از استان‌های جنگ زده دیگر نشان می‌دهد که مقداری از اشکال کار را باید در مدیریت استان جستجو کرد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که پروژه‌های عظیمی در استان انجام شده و یا درحال انجام است، گفت: استاندار کرمانشاه با رعایت عدالت عنوان کردند که بیشتر این پروژه‌ها مربوط به دولت گذشته است اما برخی از این پروژه‌ها در حال حاضر با کندی پیش می‌رود که باید مسئولین در این زمینه همت داشته باشند.

محمدی عراقی یکی از علل اصلی مشکلات استان را عدم ثبات مدیریتی در آن عنوان کرد و افزود: متاسفانه ما ثبات مدیریتی در استان نداریم و عمر مدیریتی استانداران کرمانشاه نهایت دو تا سه سال است.

وی افزود: چنانچه ما بهترین استاندار را هم داشته باشیم ظرف دو سال چه کاری از دست او ساخته است که بخواهد برای این استان انجام دهد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری افزود: زمانی که استاندار سابق قرار بود تغییر کند من با وزارت کشور تماس گرفتم و عنوان کردم ما درکار شما دخالت نمی‌کنیم اما حداقل کسی را به عنوان استاندار انتخاب کنید که حداقل چهار تا پنج سال استاندار بماند.

وی در پایان اظهار کرد: قطعا می‌توان با برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های کوتاه مدت سه ساله و میان مدت پنج ساله و با گرفتن مطالبات به حق استان از درآمد ملی کشور، چهره فقر و محرومیت را از چهره استان زدود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code