استاندار ایلام: ۹۰ درصد کارجویان تحصیلات دانشگاهی دارند

۱۴ خرداد
0

استاندار ایلام گفت: از طرفی حدود ۹۰ درصد مراجعان کار، تحصیلات دانشگاهی دارند و از طرف دیگر مشاغل دولتی پاسخگوی حجم متقاضیان کار نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، «محمدرضا مروارید» در جلسه شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان اظهار کرد: ساماندهی اشتغال موضوع جدیدی نیست و امروزه نیز در همه کشورها از سیاست‌های مختلف و متنوع جهت ایجاد اشتغال برای متقاضیان کار استفاده می‌شود و ایجاد طرح‌ها و کارگاه‌ها در سه سطح خرد، متوسط و بزرگ در سطح استان جهت اشتغال‌زایی در دستور کار مدیریت استان است.

رئیس شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان ایلام با اشاره به اینکه مشاغل دولتی پاسخگوی حجم متقاضیان کار در کشور و استان نیست و حدود ۹۰ درصد درخواست‌های اشتغال متعلق به دارندگان تحصیلات دانشگاهی است، بر گرایش متقاضیان به سمت مشاغل خانگی، طرح‌های خوداشتغالی و زودبازده تأکید کرد و گفت: در حال حاضر ۷ طرح بزرگ با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد در استان در حال اجراست و در حوزه نفت و گاز نیز کارهای بسیار خوبی در سطح استان در دستور کار قرار دارد که بهره‌برداری از این طرح‌ها می‌تواند در کاهش درصد بیکاری در استان مثمر ثمر باشد.

استاندار ایلام با مثبت ارزیابی کردن طرح بنیاد مستضعفان که به موجب آن ۵ درصد سود تسهیلات اعطایی از جانب بانک سینا توسط استانداری و ۵ درصد نیز توسط بنیاد علوی پرداخت می‌شود و تسهیلات بانکی با ۱۰ درصد سود کمتر در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد، گفت: این طرح در زمینه‌های دیگر می‌تواند به عنوان الگو مورداستفاده قرار گیرد.

وی ضمن تقدیر از دستگاه‌های اجرایی و بانک‌هایی که در راستای جذب اعتبارات مشاغل خانگی و خوداشتغالی موفق عمل کرده‌اند، گفت: سایر دستگاه‌ها و بانک‌ها پیگیر جذب اعتبارات باقیمانده شوند و دستگاه‌هایی که توان جذب سهمیه خود را ندارند، سهمیه آنان به سایر دستگاه‌ها اختصاص یابد.

دکتر «حشمت‌الله عسگری» – معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام نیز در این جلسه بر جذب کلیه اعتبارات ابلاغی تسهیلات مشاغل خانگی و خوداشتغالی توسط دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل تأکید کرد.

وی در خصوص اهمیت توجه به مشاغل خانگی و خوداشتغالی گفت: هرچند مشاغل خانگی و طرح‌های خوداشتغالی دارای ایراداتی ازجمله بی‌ثباتی و پرت منابع هستند، اما با توجه به اینکه با اعتبارات اختصاص‌یافته به این بخش، هم شغل بیشتری ایجاد می‌شود و هم اینکه زودبازده هستند، در راستای ساماندهی اشتغال بسیار حائز اهمیت هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام با اشاره پرت منابع در مشاغل خانگی و طرح‌های خوداشتغالی تصریح کرد: مدیران دستگاه‌های متولی باید با حساسیت پیگیر فعالیت مستمر طرح‌های ایجادشده باشند و نظارت لازم را در این زمینه به عمل آورند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code