مدافعان حرم ادامه‌دهنده دفاع مقدس هستند

۱۴ خرداد
0

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: مدل دفاع مقدس ما به‌عنوان یک اصل عملی توانسته است عراق و سوریه را سر پا نگه دارد، پس چطور ما نمی‌توانیم با تأسی به این روش، مشکلات کشور را حل کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه خلیج فارس، بهمن کارگر در همایش منطقه‌ای معاونان، مدیران و مدیران کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، اظهار کرد: آغاز رهبری مقام معظم رهبری، لطف و عنایت خداوند به ملت و مردم کشور ما بود، زیرا در آن دوران خیلی‌ها نگران بودند، اگر روزی امام خمینی (ره) نباشد چه می‌شود، اما نصرت الهی و دست امام زمان (عج) در همه حال ما را هدایت و راهنمایی کرده است.

او ادامه داد: مأموریت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، ترویج فرهنگ مقاومت، ایثار، جهاد و شهادت است.

وی بیان کرد: دفاع مقدس را نباید در گذشته تعریف کنیم، اگر این نگاه را داشته باشیم جنگ تحمیلی و دفاع مقدس برای ما حکم موزه را پیدا می کند. در حالی که مقام معظم رهبری موزه های دفاع مقدس را با تعبیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس نام می‌برند و بر همین اساس ما برای دفاع مقدس باید در حال و آینده نقش تعریف کنیم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اظهار کرد: امروز مدافعین حرم ادامه‌دهنده دفاع مقدس هستند، جوانانی که به عنوان مدافع حرم در مناطق خارج از کشور حضور پیدا می‌کنند و در حال جهاد با دشمنان هستند ثمره رشادت رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس هستند.

وی گفت: اقتدار امروز ما در دنیا به برکت دفاع مقدس است به نوعی که ما شاهدیم همه دنیا جمع شده اند تا جلوی پیشرفت موشک های ما را بگیرند. جوانان «ما می توانیم» را از دفاع مقدس آموخته اند و دوران دفاع مقدس متعلق به هیچ شخص خاص و یا یک جریان نیست.

کارگر ادامه داد: برخی از کشور ها به دنبال تاریخ سازی هستند و برای خود افسانه درست می کنند، اما ما می توانیم با افتخار، رشادت های جوانان خود را بازگو کنیم و نیازی به افسانه سازی نداریم.

او اظهار کرد: سردار قاسم سلیمانی یکی از فرماندهان دفاع مقدس است که امروز به عنوان یک اسطوره در جهان شناخته شده و نشان دهنده ظرفیت بالای دفاع مقدس است، جوانان امروز از جوانان دوران دفاع مقدس هم بهتر هستند.

وی خطاب به فرماندهان نیروهای مسلح در هرمزگان، گفت: هرمزگان خط مقدم جبهه در نظام اسلامی است و شما باید برای ترویج روحیه سلحشوری بین جوانان تلاش کنید. مورد اصابت قرار گرفتن هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران روی خلیج فارس از سند های مظلومیت مردم ما و خباثت آمریکاست که باید با شکوه این روز را گرامی داشت و تلاش کرد هرچه زودتر یادمان شهدا و مرکز فرهنگی دفاع مقدس هرمزگان به همت شما فرماندهان تکمیل شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code