فعالیت ۱۴ شرکت دانش بنیان در لرستان

۲۹ خرداد
0

سرپرست پارک علم و فناوری لرستان، گفت: تا پایان امسال مجوز ایجاد ۵ شرکت دانش بنیان را دریافت می‌کنیم.

شرکت های دانش بنیان

‌به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، محمود رضا شاکرمی در کارگروه اجتماعی و فرهنگی ستاد اقتصاد مقاومتی استان، اظهار کرد: تا پایان سال ۹۳، ۱۳ شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان ایجاد شد. با پیگیری‌های انجام شده تعداد شرکت‌ها در لرستان به ۱۴ مورد رسیده است.


این مسؤول اضافه کرد: همچنین موفق شدیم ۱۲ شرکت جدید را در سامانه دانش بنیان ثبت و ارزیابی کنیم که یکی از آنان در ابتدای امسال موفق به اخذ مجوز شد.


سرپرست پارک علم و فناوری لرستان اظهار کرد: تلاش خواهیم کرد از مجموع ۱۱ شرکت دانش بنیان باقی مانده لرستان حداقل مجوز ایجاد ۵ شرکت دانش بنیان را تا پایان امسال بگیریم.


شاکرمی، ایجاد ۲ مرکز رشد الیگودرز و دورود را از جمله پروژه‌های اقتصاد مقاومتی اعلام کرد و گفت: در این راستا تفاهم نامه‌ای را با دانشگاه آزاد شهرستان الیگودرز منعقد کردیم تا فضای فیزیکی مورد نیاز برای ایجاد این مرکز رشد توسط دانشگاه آزاد در اختیار پارک قرار گیرد و همین پروسه را برای شهرستان دورود انجام خواهیم داد.


سرپرست پارک علم و فناوری لرستان، ایجاد مراکز شکوفایی، نوآوری و خلاقیت در شهرستان‌های کوهدشت، پلدختر و سلسله را از دیگر پروژه‌های اقتصاد مقاومتی برشمرد و یادآورشد: با دانشگاه لرستان صحبت شده تا در مراکز اقماری این سه شهرستان فضای لازم را برای تجهیز این مراکز در اختیار پارک قرار دهد.


شاکرمی تصریح کرد: همچنین قصد داریم مجوز ایجاد صندوق (خطرپذیر) برای حمایت مالی از طرح‌های با خطر و ریسک بالا برای فناوران استان در پارک راه‌اندازی کنیم. تحقق این مهم تحول بزرگی در فناوری استان خواهد شد.


‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code