کوک ساز «ساکت» برای زنان سرپرست خانوار

۳۰ خرداد
0

کیوان ساکت در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس موسیقی ایسنا، اظهار کرد: کنسرت گروه «وزیری» ۳۱ خردادماه در تالار وحدت برگزار می‌شود. این اجرا با هدف تکریم دکتر احمد حلت است و وحید تاج نیز خوانندگی آن را برعهده دارد.


او ادامه داد: گروه «وزیری» برای انجام کارهای خیر پیش‌قدم می‌شود و کنسرت‌هایی را در این راستا و به شکل‌های مختلف برگزار کرده است. وقتی از من خواسته شد که این اجرای خیریه را برگزار کنم، استقبال کردم و قرار است بخشی از قطعات سازی و آوازی‌ام را مانند «خاک وطن»، «چارداش»، «مارش ترکی»، «یک خانه پر زمستان» و… اجرا کنم.


ساکت با اشاره به این‌که این کنسرت به دعوت بنیاد خیریه‌ی «فیروزنیا» اجرا می‌شود، گفت: این بنیاد خیریه حامی زنان است و عواید این کنسرت نیز به‌طور کامل به نفع زنان سرپرست خانوار هزینه خواهد شد.


این هنرمند همچنین اظهار کرد: سروش عازمی‌خواه (پیانو)، علی‌اکبر خادم (تنبک و سازهای کوبه‌ای) و مهدی غلامی (دف) در این اجرا ساز خواهند نواخت.


به گزارش ایسنا، کیوان ساکت در سال ۱۳۷۵ گروه «وزیری» را تأسیس کرد و از آن زمان تا کنون آثار زیادی را با این گروه اجرا کرده‌ است. او در سال ۱۳۶۹ به دعوت پرویز مشکاتیان به‌عنوان نوازنده و تک‌نواز به گروه «عارف» دعوت شد و حاصل این همکاری آثاری مانند «افشاری مرکب»، «افق مهر»، «وطن من» با صدای ایرج بسطامی و «مقام صبر» است.


«بی کاروان کولی»، «جامه‌دران»، «سبکبال» و «ماه‌بانو» از جمله آثار او است.


انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code