سنگی که به پیشانی ترکیه خورد

۱۰ تیر
0

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به حمله مهاجمان انتحاری به فرودگاه آتاتورک استانبول که منجر به کشته و زخمی شدن بیش از ۱۸۰ نفر شد، اظهار کرد: حاکمان ترکیه در پرورش تروریست‌ها سنگ‌ تمام گذاشته‌اند.


وی حمله تروریستی به فرودگاه استانبول را نمونه برخورد سنگ‌هایی دانست که توسط حاکمان ترکیه با پرورش داعش به پیشانی خودشان اصابت کرده است و افزود: ترکیه با پرورش داعش آتش ظلم و ستم به مردم بیگناه را شعله‌ورتر کرده است، اما امروز شاهد هستیم که این آتش دامن خودشان را نیز برافروخته است.


سلیمی با محکوم کردن این حادثه تروریستی تصریح کرد: قطعا هر نوع حرکت تروریستی که منجر به بروز خسارات جانی و مالی شود محکوم بوده و در قاموس جامعه بشری نمی‌گنجد و قابل دفاع نیز نیست.


این نماینده مردم در خانه ملت تاکید کرد: انتظار این است که کشورهای حامی تروریست‌ که حمایت مالی، تسلیحاتی و نظامی از این گروهک‌ها دارند از چنین حوادثی نظیر حرکات انتحاری در فرودگاه آتاتورک عبرت بگیرند و دست از حمایت این چنینی بردارند.


وی با تاکید بر اینکه نیاز به یک جهان آرام داریم، گفت: نگاه سیاسی به مقوله تروریسم مشکلاتی را برای جهان ایجاد خواهد کرد. امروز جامعه بشری مطالبه‌گر یک جهان آرام است و این مهم با عمل محقق خواهد شد نه با شعار، از این رو باید اقدام عملی برای مبارزه با تروریسم صورت گیرد.


سلیمی با انتقاد از مدعیان مبارزه با تروریسم تصریح کرد: شگفت‌آور است که بیشترین سلاح‌هایی که تروریست‌ها در دست دارند متعلق به ارتش آمریکا و رژیم جعلی اسرائیل است و روشن است که به طور مستقیم حمایت می‌شوند از این رو لازم است مجامع بین‌المللی به وظایف خود در برخورد با کشورهای حامی تروریسم عمل کند.


انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code