نقاشی خردسالان بهتر از نوجوانان است!

۰۲ مرداد
0

به گزارش ایسنا، کورش پارسانژاد – فارغ‌التحصیل رشته گرافیک از دانشگاه هنر و داور مسابقه نقاشی رضوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان – در این‌باره به روابط عمومی کانون توضیح داد: بچه‌ها در سنین پایین به‌صورت فطری کار می‌کنند و فاصله گرفتن تدریجی آن‌ها از نقاشی، مستلزم آسیب‌شناسی است.


سرپرست مرکز گرافیک کانون معتقد است که در مسابقه نقاشی رضوی نباید موضوع تعیین کرد، چون این کار باعث می‌شود بچه‌ها روی یک موضوع تمرکز کنند و به دیگر ویژگی‌های شخصیت‌ امام رضا علیه‌السلام توجه نداشته باشند.


او ادامه داد: در کنار برداشت آزاد از موضوع امام رضا (ع) می‌توانیم موضوع‌های این مسابقه را محدود نکنیم. در این مسابقه مربی درباره شخصیت امام رضا (ع) صحبت و کودک با توجه به آن، اثری را خلق کند.


غزاله مرصوصی – کارشناس ارشد تصویرسازی از دانشگاه هنر و معماری و دیگر داور این مسابقه – نیز گفت: بهتر است شعارهای مختلفی برای جشنواره رضوی تعیین کنند، زیرا باعث می‌شود مخاطبان زوایای مختلفی از شخصیت امام رضا (ع) را فراتر از موضوع کلی جشنواره به تصویر بکشند و خلاقیت کودکان تحت تأثیر قرار نگیرد.


این داور ادامه داد: بهتر است برای هر گروه سنی، موضوع خاصی ارائه دهند و اطلاعات کافی به بچه‌ها بدهند، مربی درباره موضوع‌ها توضیح دهد و آن‌ها را راهنمایی کند.


وی با اشاره به این‌که بچه‌ها تکنیک‌ها را بلد نیستند و باید آموزش ببینند، افزود: کیفیت آثار گروه سنی نوجوان ضعیف بود و آثار می‌توانست بهتر کار شود و ایده‌ها تکراری نباشد.


معصومه فاضلی مقدس – کارشناس مسوول اداره‌ کل آفرینش‌های هنری و ادبی و داور دیگر این مسابقه – گفت: دست‌اندرکاران جشنواره باید فکری کنند و در هر دوره، مخاطبان را با زوایای تازه‌ای از موضوع جشنواره آشنا کنند.


او اضافه کرد: لازم است در مسابقه نقاشی رضوی، توجه بیشتری به گروه سنی ۴ تا ۶ سال شود. کودکان، قدرت تخیل بالایی دارند و نقاشی برای تقویت قوه تخیل‌شان بسیار مفید خواهد بود.


آثار شرکت‌کنندگان بخش نقاشی رضوی در سه گروه سنی ۷ تا ۹ سال، ۱۰ تا ۱۲ سال و ۱۳ تا ۱۷ سال مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.


انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code