عصری با «فاضل اسکندر» پس از درگذشتش

۱۳ مرداد
0

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شهر کتاب، فاضل اسکندر، نویسنده و شاعر ایرانی‌تبار اهل روسیه از نویسندگان برجسته معاصر روسیه بود که در روز یکشنبه دهم مرداد درگذشت.


او در ششم مارس ۱۹۲۹ در خانه‌ عبدالله اسکندری به دنیا آمد. دیدگاه منحصر به‌فرد و حکیمانه و شرقی و بسیار انسانی‌ِ فاضل اسکندر همواره مورد توجه و احترام مخاطبانش بوده ‌است.


او در سال ۱۹۶۲ نگارش آثار منثور خود را آغاز کرد و به واسطه‌ طنز روان در نثر و نیز رمان‌های حماسی آمیخته به طنزش به شهرت رسید. فاضل اسکندر در طول سال‌های طولانی کار در حوزه‌ ادبیات، نشان‌ها و جوایز متعددی دریافت کرد و در سال ۲۰۱۲ نیز از سوی اتحادیه‌ نویسندگان مسکو به عنوان نامزد نهایی این کشور برای جایزه‌ ادبی نوبل معرفی شد.
به تازگی کتاب «آرامگاه لنین»، مجموعه چند داستان کوتاه از فاضل اسکندر به قلم دکتر زهرا محمدی و … به فارسی ترجمه و به همت نشر نو منتشر شده است.


نشست ویژه‌ شهر کتاب با عنوان «عصری با فاضل اسکندر» در روز دوشنبه ۱۸ مرداد ساعت ۱۶ با حضور دکتر زهرا محمدی، رویا صدر، اسکندر اسلام‌اف و سیدحسین طباطبایی در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، برگزار و  درباره‌ آثار فاضل اسکندر بحث و گفت‌وگو می‌شود.


انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code